Fejetony

Slovo

Napsal Zdeňka.

Slova se dají vyřknout či napsat, slovy můžete ledacos slíbit, poté zase odslíbit, slovy se dá šlehnout i pohladit, můžete s nimi machrovat, předstírat i zdánlivě prožívat. Za pomocí slov se dá hovořit plamenně a planě zároveň – jak to rozpoznat, to je slovo do pranice… naštěstí tu máme skutky…

Jo, to známe …spousta slov a skutek utek. Nezbývá než si přát, aby skutky nezdrhaly a těch slov nemusí být zas tolik, hlavně aby platila a dala se brát vážně.

Některá slova či prohlášení se v čase proměňují: Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí…Panečku, jakou energii a význam měla tato slova před dvaadvaceti a lety a dnes jim tento význam lidé sebrali, často titíž, kteří je jako symbol a heslo ustanovili.

Svědomí ustlalo nám tu klidně, ač chtěli jsme víc, než jsme zmohli. Kéž tak i vám, co přijdete po nás a lidskosti chrám vystavíte výš.

Troufalé pojednání o slavnostní bohoslužbě v katolickém kostele

Napsal Zdeňka.

Oddělme zrno od plev, píše se v bibli. Ač křtěná, jsem pleva. Pokud se nepočítá, že se snažím ctít desatero, co mi mé lidské síly, má extrovertní povaha a sobecké ego stačí. Věřím, že boží mlýny melou. Věřím ve vesmír, v energii, která nás tvoří a která, když zemřeme, zase do vesmíru odchází. Věřím v anděly strážné se vší silou své pragmatické duše. Věřím v moudré, nikoli vychytralé lidské bytosti a ráda jim naslouchám.

Betynka 10/2010

Napsal Zdeňka.

Čas od času se s nimi potkávám. Děti z první třídy mé dcery jim říkají "bezďáci". Trpělivě stojí u východu z metra a stále stejnými větami nabízejí ke koupi časopis "Nový Prostor". Z každého prodaného čísla mají část peněz. Na tváři snaživý úsměv, co se jim honí hlavou a jaké jsou jejich osudy bezdomovců, se můžete koneckonců dočíst v jednom z těch výtisků na recyklovaném papíře. Pokud vás to ovšem vůbec zajímá.
Downloadhttp://bigtheme.net/joomla Joomla Templates