Z tisku

Svému tělu jsem nesmírně vděčná

Napsal Časopis Vlasta 5/2022.

zdenka_vlasta2022

Herečka oblíbeného Dejvického divadla, příjemná a kultivovaná moderátorka, talentovaná muzikantka, ředitelka nadačního fondu, matka čtyř dětí… Zdeňka Žádníková Volencová má opravdu mnoho tváří, ale žádné z nich nechybí odvaha, síla a laskavost – k druhým, a po letech hledání a zkoušení, i k sobě.

Pro přečtení článku stáhněte přílohu.

Přílohy:
Stáhnout soubor (ZDENKA ZADNIKOVA_VLASTA.pdf)Vlasta 5/2022[ ]1509 kB

Zdeňka Žádníková-Volencová – herečka, zakladatelka Nadačního fondu Zdeňky Žádníkové

Napsal Profesní magazín Best Of ....

30.11.2020 10:23 | Michaela Košťálová

zdenka zadnikova volencova6Talentovanou herečku si můžeme nověji pamatovat například z několika epizod seriálu Zkáza Dejvického divadla, jehož je 24 let členkou. Přesto role, která se jí stala v rámci popularity osudovou, byla Ivanka Kučerová-Hrušková z televizních seriálů Rodinná pouta a Velmi křehké vztahy. Zdeňka Žádníková-Volencová, rodačka z Ústí nad Orlicí, pochází z rodiny farmaceutického vědce a pedagožky. Přesto od útlého věku uvažovala o profesi herečky. Po absolutoriu gymnázia podala přihlášku na DAMU. Má za sebou i několik televizních a filmových rolí a byla také nominována v anketě TýTý na Objev roku. V roce 2007 založila Nadační fond Zdeňky Žádníkové, jehož cílem je výtvarná proměna prostředí zdravotnických zařízení.

Celý článek zde.

Live stream III s Jaroslavem Svěceným

Napsal Vlasta V..

Záznam živého vysílání

Svěcení jara III. - Baroko v hávu májovém

JAROSLAV SVĚCENÝ - housle a průvodní slovo,
JITKA NAVRÁTILOVÁ - cembalo,
ZDEŇKA ŽÁDNÍKOVÁ VOLENCOVÁ - autorské verše, flétna.

I tentokrát bude dramaturgie originální, neboť jeho hosty budou dvě dámy, které jsou špičkami ve svém oboru: herečka Dejvického divadla Zdeňka Žádníková Volencová a cembalistka Jitka Navrátilová. Nádherné italské housle 18.století uslyšíte ve skladbách Vivaldiho, Corelliho, Telemanna, Bacha, Händela a dalších mistrů baroka. Tato hudba bude v absolutním propojení s autorskými verši Zdeňky Žádníkové Volencové, která si spolu s J.Svěceným a J.Navrátilovou krátce zahraje i na příčnou flétnu. Uvidíte a uslyšíte večer hudby a slova, který bude nabitý láskyplností, lidským porozuměním, harmonií a silnou energií.

Další články...

Downloadhttp://bigtheme.net/joomla Joomla Templates