Z tisku

Vytisknout

Radiožurnál 17.5.2018 - Na Vivaldiho

Napsal Dino.

17.5.2018 byla Zdeňka hostem večerního vysílání Českého rozhlasu - Radiožurnál. Záznam můžete nyní slyšet.

Vytisknout

Slavný houslista Jaroslav Svěcený se stal hercem. Střihl si roli Vivaldiho

Napsal Kristýna Gregorová-Seznam.cz.

NA VIVALDIHO! je nový, unikátní koncertní galavečer s divadelními prvky, ve kterém přední čeští virtuosové hrají nejen původní hudební party, ale představují i scény z osobního života geniálního skladatele.

Představitel Antonia Vivaldiho a houslista Jaroslav Svěcený k nápadu, projektu i samotné realizaci říká: „Nápad vznikl spontánně před dvěma lety, když jsem viděl Zdeňku Žádníkovou Volencovou jako moderátorku. Zaujal mě způsob, jakým slovně spojovala zdánlivě nespojitelné, její chytrý a neotřelý humor včetně neuvěřitelné energie. Požádal jsem ji o scénář."

A herečka dodala, že nakonec na ni „zbyla“ i režie, kterou původně dělat nechtěla.

Ovšem nejnáročnější byla nakonec úplně jiná věc: „Udělala jsem z Jaroslava herce a Vivaldiho a musím říct, že to byla snad nejtěžší část z celého projektu,“ smála se Žádníková ve studiu.

A platí to i obráceně. Jaroslav totiž herečce pro změnu vymyslel hraní na příčnou flétnu, pro které s modeátorem Tomášem Zástěrou vymysleli vtipné označení „IKEMové části“. Oba je totiž přirovnávají téměř k infaktovým stavům.

A ačkoliv je opačná profese příjemným zpestřením, Žádníková Volencová i Jaroslav Svěcený nakonec raději zůstanou tím, kým jsou.

Pražská premiéra představení Na VIVALDIHO!, se uskuteční 28. května v novorenesančním Paláci Žofín v Praze 1.

 

Ohlasy po premiéře:

http://www.aplausin.cz/sveceny-se-zadnikovou-zvedli-projektem-na-vivaldiho-zofin-ze-zidli-poodhalili-tajemstvi-muzikantskeho-genia-za-vsim-hledej-zenu/

http://bulvar24.cz/sveceny-se-zadnikovou-zvedli-zofin-ze-zidli/

http://tojesenzace.cz/2018/05/31/sveceny-se-zadnikovou-zvedli-zofin-ze-zidli-svym-projektem-na-vivaldiho/

http://www.jomagazin.cz/spolecnost/projekt-na-vivaldiho-sveceneho-se-zadnikovou-je-zcela-unikatnim-propojenim-hudby-v-divadle-divadlem-v-hudbe/

http://zpravyextra.cz/kraje/sveceny-se-zadnikovou-zvedli-zofin-ze-zidli-zpravyextra-kultura/32504

Vytisknout

I nemocné děti se potřebují smát

Napsal Dino.

Snímek

Strohé prostředí nemocničních oddělení je již dávno minulostí. Alespoň co se týká dětské části naší nemocnice. Obrovský podíl na tom, že jsou u nás prostory lůžkové části dětských klinik vyzdobeny interaktivními malbami, které nejen rozveselí, ale dokážou zabavit i ty nejmenší pacienty, má herečka Zdeňka Žádníková. A že vyzdobené prostory pomáhají dětem zapomenout na jejich nemoc, potvrzuje i prof. Jan Lebl, přednosta Pediatrické kliniky 2. LF UK a FN Motol.

Přílohy:
Stáhnout soubor (Motol_IN_kveten_rozhovor_a.pdf)Motol_IN_kveten_rozhovor_a.pdf[ ]6123 kB
Vytisknout

Hodně dětí? Proč ne!

Napsal Marianne - Říjen 2017.

Thumbnail image

Všechno má svůj rytmus

ZDEŇKA ŽÁDNÍKOVÁ VOLENCOVA (42) A RADEK ŽÁDNÍK (45)

děti: Andrea 15, Jana 11, Zuzana 6, Jiří 4

ZDEŇKA A RADEK JSOU SPOLU 15 LET. ONA JE HEREČKA, HUDEBNICE A BÁSNÍŘKA, ON EKONOM A SPORTOVEC. DVA ÚPLNĚ JINÉ SVĚTY. I PROTO PRÝJEJICH RODINA TAK DOBŘE FUNGUJE.

Další články...