NA VIVALDIHO! je nový, unikátní koncertní galavečer s divadelními prvky, ve kterém přední čeští virtuosové hrají nejen původní hudební party, ale představují i scény z osobního života geniálního skladatele.

Představitel Antonia Vivaldiho a houslista Jaroslav Svěcený k nápadu, projektu i samotné realizaci říká: „Nápad vznikl spontánně před dvěma lety, když jsem viděl Zdeňku Žádníkovou Volencovou jako moderátorku. Zaujal mě způsob, jakým slovně spojovala zdánlivě nespojitelné, její chytrý a neotřelý humor včetně neuvěřitelné energie. Požádal jsem ji o scénář."

A herečka dodala, že nakonec na ni „zbyla“ i režie, kterou původně dělat nechtěla.

Ovšem nejnáročnější byla nakonec úplně jiná věc: „Udělala jsem z Jaroslava herce a Vivaldiho a musím říct, že to byla snad nejtěžší část z celého projektu,“ smála se Žádníková ve studiu.

A platí to i obráceně. Jaroslav totiž herečce pro změnu vymyslel hraní na příčnou flétnu, pro které s modeátorem Tomášem Zástěrou vymysleli vtipné označení „IKEMové části“. Oba je totiž přirovnávají téměř k infaktovým stavům.

A ačkoliv je opačná profese příjemným zpestřením, Žádníková Volencová i Jaroslav Svěcený nakonec raději zůstanou tím, kým jsou.

Pražská premiéra představení Na VIVALDIHO!, se uskuteční 28. května v novorenesančním Paláci Žofín v Praze 1.

 

Ohlasy po premiéře:

http://www.aplausin.cz/sveceny-se-zadnikovou-zvedli-projektem-na-vivaldiho-zofin-ze-zidli-poodhalili-tajemstvi-muzikantskeho-genia-za-vsim-hledej-zenu/

http://bulvar24.cz/sveceny-se-zadnikovou-zvedli-zofin-ze-zidli/

http://tojesenzace.cz/2018/05/31/sveceny-se-zadnikovou-zvedli-zofin-ze-zidli-svym-projektem-na-vivaldiho/

http://www.jomagazin.cz/spolecnost/projekt-na-vivaldiho-sveceneho-se-zadnikovou-je-zcela-unikatnim-propojenim-hudby-v-divadle-divadlem-v-hudbe/

http://zpravyextra.cz/kraje/sveceny-se-zadnikovou-zvedli-zofin-ze-zidli-zpravyextra-kultura/32504

Kontakt

Zdeňka Žádníková
V případě jakýchkoliv dotazů mě neváhejte kontaktovat. Položky označené * prosím vyplňte. Děkuji
Zadejte prosím své jméno!
Zadejte prosím svůj e-mail!
Zadejte svůj telefon
Napište svou zprávu!

Sociální sítě

Odkazy

Vyhledávání


Deprecated: htmlspecialchars(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/html/zadnikova.cz/public_html/modules/mod_search/mod_search.php on line 44